Jak odtłuścić meble kuchenne domowymi sposobami?

drewniane meble kuchenne

źródło: pinterest.com

Osiadły na długo nieczyszczonych meblach kuchennych tłuszcz, zmieszany dodatkowo z osadzającym się kurzem, to prawdziwa zmora osób, które dorobiły się mebli z odzysku. Problem ten dotyczy też ludzi, którzy wprowadzili się do wynajmowanego mieszkania. Bardzo często w takich wypadkach może okazać się, że nie poradzi sobie z nimi zwykły środek do czyszczenia mebli. Jak to często bywa, tak i tutaj mogą ci przyjść z pomocą znane od dziesięcioleci domowe sposoby. Są one nie tylko skuteczne, ale też – co przecież nie jest bez znaczenia – ekologiczne. Poznaj trzy najpopularniejsze spośród nich i zabierz się za czyszczenie mebli kuchennych.

Ocet

Jedną z najpopularniejszych domowych metod usuwania warstwy zalegającego tłuszczu z mebli jest zastosowanie octu. Najlepiej wlać go do butelki ze zraszaczem, następnie spryskać wszystkie zatłuszczone powierzchnie, odczekać kilka do kilkunastu minut, po czym zmyć wszystko czystą, suchą ściereczką lub miękką gąbką.

Soda oczyszczona

Ten wszechstronnie używany w domu środek sprawdzi się też i podczas usuwania z mebli uporczywych tłustych plam. Polecane przeze mnie proporcje to ok. 4 łyżki sody na 1 litr letniej wody. Podczas czyszczenia mebli uważaj jednak na to, by gąbka czy szmatka nie była zbytnio nasączona wodą, ponieważ może to zaszkodzić meblom, szczególnie tym zrobionym z drewna lub płyty MDF.

Amoniak

Dobrym pomysłem jest również sięgnięcie po amoniak. Do małego garnka z wodą wlej 1 łyżkę 20% wody amoniakalnej. Taka mieszanina powinna doskonale poradzić sobie nawet z najbardziej uporczywym tłuszczem.

Podobne porady