Odnawiamy używany stół drewniany

używany stół kuchenny

źródło: pinterest.com

Często okazuje się, że o wiele lepiej kupić używany stół lepszej jakości zamiast nowego najtańszego mebla, który wyprodukowany jest z mniej trwałego materiału. Najprawdopodobniej jednak będziemy musieli go później odnowić.

Drewno jest wytrzymałe, gustowne i zawsze modne. Drewniany (np. dębowy) stół będzie więc nie tylko pożyteczny ale zostanie ozdobą kuchni. Aby używany stół zyskał drugie życie, na początku trzeba usunąć starą farbę lub lakier. Przy okazji też wyrównamy powierzchnię blatu i usuniemy powierzchowne zabrudzenia powstałe podczas jego wcześniejszego użytkowania. Możemy do tego użyć szlifierki, papieru ściernego, bądź  też specjalnego środka do usuwania farby. Kiedy jego powierzchnia będzie już oczyszczona, możemy przystąpić do kolejnych czynności.

odnowiony drewniany stół

źródło: pinterest.com

Koniecznie sprawdźmy, czy w meblu nie zagnieździły się korniki. Jeśli tak się stało, najpierw musimy się ich pozbyć. Następnie możemy przystąpić do malowania drewna. Wiele zależy od naszego gustu. Jeśli lubimy naturalny kolor drewna, a powierzchnia blatu nie jest zniszczona, możemy użyć specjalnej bejcy. W przypadku, gdy powierzchnia mebla nawet po wyszlifowaniu nie wygląda najlepiej, musimy zastosować farbę kryjącą. Bardzo popularne jest malowanie stołów na kolor biały. Takie meble pasują szczególnie do kuchni lub jadalni w stylu rustykalnym, wiejskim, angielskim czy prowansalskim.

Podobne porady